"ULEPIONE MYŚLI"

sitek plakat net 11 19

Grzegorz Sitek jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom uzyskał na Wydziale Szkła i Ceramiki uzyskał w 1983 roku. Z uczelnią związany był również jako asystent w pracowni prof. Ireny Lipskiej – Zworskiej. Przez kilkanaście lat tworzył i mieszkał w Republice Południowej Afryki. Zawodowo związany był jako projektant ceramiki, wykonawca prototypów i modeli form użytkowych w "Ceramic Design" w Johannesburgu. Pole jego twórczej aktywności obejmuje ceramikę artystyczną, rzeźbę ceramiczną, malarstwo, formy przestrzenne, sztukę witrażu. Za dokonanie twórcze otrzymał w 1984r. stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Jest autorem i uczestnikiem licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. W ostatnim okresie uczestniczył między innymi w projekcie "Wernisaż jednej pracy"-INKLINACJE, 2019, wystawie poplenerowej "LABORO" w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, wystawie zbiorowej w Arboretum w Bolestraszycach, 2019, wystawie poplenerowej w Barlinku, 2019, Bielskim Festiwalu Sztuk Wizualnych, 2018, projekcie ”Kadr z szamotem w tle”,2014, wystawie "Trzy Światy" w galerii "PRO-ARTE w Zielonej Górze oraz w projekcie ”Emocje, Ekspresje” w Filharmonii w Kielcach, 2013.
Podczas wernisażu wystąpi Duet Cantabile: flecistka Karolina Bajura i gitarzystka Marta Sobol. Karolina jest absolwentką klasy fletu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im.
Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Brała udział w wielu koncertach kulturalnych i charytatywnych. Marta to absolwentka PSM I i II st im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Uczestniczka licznych kursów mistrzowskich, laureatka konkursów ogólnopolskich. Obecnie studentka wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola
Szymanowskiego w Katowicach w klasie gitary klasycznej.
Duet Cantabile powstał 5 lat temu, uczestniczył w wielu koncertach i recitalach kulturalnych na Śląsku promując muzykę klasyczną.. Zespół wykonuje znane szerokiej publiczności utwory klasyczne i rozrywkowe, starając się przy tym przedstawić muzykę klasyczną w ciekawej i interesującej formie. Duet w swoim repertuarze posiada także liczne utwory muzyki filmowej. Cantabile – z języka włoskiego i w języku muzyki oznacza ,,śpiewnie”. Określenie to, wbrew pozorom,
występuje w muzyce instrumentalnej a nie wokalnej, sugeruje charakter wykonania, a zarazem z reguły grę legato, szeroko prowadzone frazy i miejsca na tzw. ,,oddechy”
W programie:
1. M. Giuliani ,,Duettino Facile, Op. 77”
2. J.S.Bach ,,Aria na strunie G”
3. G. Faure ,,Pavana, Op. 50”
4. E. Morricone ,,Gabriel's oboe”
5. M. Pujol ,,Palermo” z Suity Buenos Aires
6. A. Piazzola ,,Libertango”

Zapraszamy