baner tekiel oparek male

 małe powinnościMALE

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza na spektakl poetycko-muzyczny pt. "Małe powinności" w wykonaniu Joanny Oparek – poezja oraz Małgorzaty "Tekli"Tekiel – muzyka.
Piątek, 20 maja 2022 roku godz. 19.00. Scena MOKSiR w Chełmku, pl. Kilińskiego 3. Wstęp wolny.
Wydarzenie realizowane w ramach programu MOKSiR pt. "Słowa / dzwieki / obrazy" otrzymało wsparcie i patronat Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.
Joanna Oparek
Poetka, pisarka, dramatopisarka. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała jako dziennikarka, scenarzystka, redaktorka i kuratorka projektów kulturalnych. Opublikowała tomy poetyckie: Po kostki w niebie, Czerwie, Berlin Porn, mocne skóry białe płótna (książka nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia 2020), powieści: Mężczyzna z kodem kreskowym, Jesień w Nowym Jorku, Loża. Jako dramatopisarka współpracowała z Narodowym Starym Teatrem i Teatrem Nowym w Krakowie oraz z Teatrem Miejskim w Gliwicach, gdzie wyreżyserowała swoją ostatnią sztukę Całe życie (2021). Jest także autorką dramatów: Projekt Ameryka, Wężowisko, Obcy. Tragedia grecka, Osobliwość/Singularity. Jej poezja jest tłumaczona na język hiszpański, serbski, ukraiński i angielski. We współpracy z krakowską galerią Otwarta Pracownia tworzy cykliczne wydarzenia łączące sztuki wizualne i literaturę. Od 2021 członkini Rady Programowej Nagrody Dramaturgicznej im. Tadeusza Różewicza.
Małgorzata Tekla Tekiel
Kompozytorka, aranżerka, basistka, autorka muzyki teatralnej i filmowej. Na scenie występuję
od ponad 30 lat, nieprzerwanie gra na basie na scenie alternatywnej. Rozwinęła swój własny niepowtarzalny styl. Początkowo związana z zespołem Będzie Dobrze. Po jego rozwiązaniu rozpoczęła współpracę z zespołem Pudelsi. Grała z Pati Yang i Robertem Brylewskim. Była członkinią zespołu Deuter. Współpracowała również między innymi z Marcinem Świetlickim, Barbarą Klicką i Jackiem Dehnelem, Robertem Sadowskim, Katarzyną Nosowską, Wojciechem Waglewskim, Jarkiem Szubrychtem, Pablopavo i Lechem Janerką oraz wieloma innymi artystami
i zespołami.