rozaneczniki film 10 20

„RÓŻANECZNIKI I DUCH WITKACEGO"

https://www.youtube.com/watch?v=gqimsPMdss0&t=218s

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza na kolejną filmową premierę, zrealizowaną w ramach programu „Chełmek Fabryka ₋ miejsce, pamięć, kultura”.
Jest to opowieść utkana z epizodów życia Anny Micińskiej, Witkacego, Antoniego Kenara oraz rodzin Micińskich, Krauze, Witkiewiczów osadzone w realiach Chełmka i Zakopanego.
Pierwotnie pracowaliśmy nad zdarzeniem teatralnym w przestrzeniach dawnej koloni pracowniczej fabryki Bata. Sytuacja pandemiczna zmieniła nasze plany, w ostateczności
powstał spektakl filmowy, który mamy nadzieję Państwa zainteresuje, może wzruszy.
Aktorskie Kreacje Marty Artymiuk oraz Wojciecha Czarnoty wprowadzają nas w świat ludzi i zdarzeń z minionej już epoki. Podążając za tokiem opowieści, czasami gubiąc się w jej nielinearnym biegu, zaczynamy iść śladami bohaterów spektaklu. Dla mieszkańców współczesnego Chełmka, może być zaskakujące, jak nitki losów wielkich postaci literatury i sztuki, wplatają się również w życie naszego miasteczka. Piękne, nostalgiczne kadry Moniki Madejczyk i skomponowana do tekstów i obrazów muzyka Piotra Świądra -Kruszyńskiego sprawiają, że na godzinę przeniesiemy się poza nasz horyzont? Przekonajcie się Państwo.
Marta Artymiak - aktorka, wokalistka. Na co dzień występuje na deskach zielonogórskiego Teatru Lubuskiego. Czterokrotna laureatka nagrody publiczności LEON 2002, 2004, 2005, 2007.
Wojciech Czarnota – aktor, wokalista. Na co dzień występuje w krakowskim Teatrze Groteska, gdzie kreuje brawurowe role zarówno w spektaklach dla dzieci jak i dla dorosłych. Piotr Świąder - Kruszyński - alternatywny muzyk z Brzeszcz, gitarzysta związany na co dzień z zespołem Besides grającym muzykę instrumentalną. Od lat młodzieńczych związany z lokalnym alternatywnym ruchem kulturalnym, organizator i współorganizator wielu wydarzeń artystycznych.
Film powstał w ramach programu MOKSiR „Chełmek Fabryka ₋ miejsce, pamięć, kultura”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura ₋ Interwencje 2020”.