baner maly

 

XXI WIOSENNY PRZEGLĄD SZTUKI NIEPROFESJONALNEJ W CHEŁMKU

Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek dnia 13 marca 2020 r. o godz. 18.00 w Galerii "Epicentrum" w siedzibie MOKSiR w Chełmku przy Placu Kilińskiego 3.

To już XXI odsłona WIOSENNEGO PRZEGLĄDU SZTUKI NIEPROFESJONALNEJ. Wydarzenie to skupia twórców z terenu ościennych powiatów i województw. Każdego roku w przeglądzie uczestniczy ok 60 artystów a ekspozycje liczą po 300 prac.

Serdecznie zapraszamy twórców i miłośników sztuki do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu!
Szczegółowe informacje na stronie www.moksir.chelmek.pl

wernisażowi towarzyszyć będzie występ grupy teatralnej z Bierunia "Teatr dla Dorosłych" , która zaprezentuje spektakl pt. „Gdowa” .

Teatr dla Dorosłych powstał w grudniu 2013 roku z pomysłu i inicjatywy Joanny Lorenc, która jest nie tylko założycielką, reżyserką, ale od pewnego czasu także aktorką w Teatrze. Swoją pierwszą premierę miał w czerwcu 2014 roku, przedstawiając dwie jednoaktówki po śląsku. Specyfiką Teatru jest krzewienie śląskości, godki oraz walorów regionu.

W swoim dorobku mają nst. przedstawienia: „Komisarz Hanusik” Marcina Melona, „Freedland” Macieja Sojki, „Banhoff” Krystiana Gałuszki, „Po ćmoku w Bieruniu” M.Melon. W artystycznym projekcie - „Cioplyta, czyli fto zachachmyncił utopca” zaangażowani byli przedstawiciele miasta: burmistrz, przewodniczący Rady Miasta oraz wikary bieruńskiej parafii – Michał Makowski. Z kolei „Afera Makbecioka” oraz „Skarb De Gaulle’a” okazały się sukcesem scenicznym i medialnym, które pokazane zostały w ośrodkach kultury w Zabrzu, Rudzie Śląskiej, Piekarach, Katowicach i wielu innych. Z kolei nostalgiczna opowieść pt. „Gdowa” o śląskiej frelce i babie autorstwa Marcina Czyby podbiła serca wielu kobiet.

Udział w przedstawieniu bezpłatny.

Sponsorem głównym wydarzenia jest GAZ-SYSTEM www.gaz-system.pl

 logo male

 

Kompletem dokumentów uprawniających do udziału w XXI Wiosennym Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej jest:
- Czytelnie wypełniona i podpisana karta uczestnictwa
- Wypełnione i podpisane oświadczenie RODO

- wypełniona metryka umieszczona na odwrocie prac

zasady uczestnictwa

karta uczestnictwa

oświadczenie RODO

metryka

 

 

plakat format a3 maly 02 2020

gdowa maly03 20