TEATR KSieZYC baner male

 

 

 

TEATR KSIĘZYC plakat maly1

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci oraz dzieci wraz z opiekunami 6.02.2020 o godz. 16:00 na przedstawienie oraz warsztaty Teatru Księżyc i Latarnia Magiczna. W magiczny świat teatru zabiorą nas Państwo Mariola i Grzegorz Ptak z Cieszyna. Więcej na temat działalności teatru na stronach:

https://www.facebook.com/Teatr-Ksi%C4%99%C5%BCyc-i-Latarnia-Magiczna-288719511328110/

http://www.ptak.art.pl/teatr_ksiezyc.php

Cena biletu 5 zł. Bilety już w sprzedaży siedzibie MOKSiR lub przed spektaklem.
Sala widowiskowa MOKSiR plac Kilińskiego 3

Laterna Magica (Latarnia Magiczna) to pierwszy aparat projekcyjny wynaleziony w XVII w przez jezuitę A. Kirchera. Stała się następczynią Camery Obscura, pierwowzorem rzutników do slajdów, diaskopów i kamer filmowych.
Obecnie tradycja Latarni powraca. Pojawiają się projekty para - teatralne, znajdujące się na pograniczu filmu, animacji i teatru np. projekt „Teatr Illuminago”, American Magic Lantern Theatre itp czy też diaskopowe * pokazy w małych klubo kawiarniach, szkołach, bibliotekach .
.
Laterna Magica przenosi uczestników w zaczarowany świat pierwszych seansów projekcyjnych, do świata pierwotnych technik animacji i projekcji – przypomina o dziecięcym zachwycie i pierwszych olśnieniach, kiedy funkcjonalność nauki łączy się z cudem poznawania rzeczywistości.