cieszyn male

 "Miasto na styku kultur - Cieszyn mniej znany”

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza do udziału w 97 wyjeździe studyjnym z cyklu "Szlakami dziedzictwa kulturowego Śląska, Zagłębia i Małopolski".
Udamy się wraz w Państwem do Cieszyna, stolicy Śląska Cieszyńskiego. Miasto trwa i rozwija się na styku wielu kultur, wyznań i narodowości. Od wieków tworzyli go Polacy, Czesi, Żydzi, Niemcy i Ślązacy. Mamy nadzieję, że szlak niedzielnego spaceru pozwoli nam odkryć dotychczas nieznane miejsca i poznać niezwykłych mieszkańców. Naszą przewodniczką będzie znana cieszyńska artystka, animatorka i aktywistka Jolanta Wozimko. Odwiedzimy między innymi gmach i Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, Stary Cmentarz Żydowski i Wzgórze Zamkowe. Oczywiście nie zabraknie okazji by spróbować miejscowych kulinarnych specjałów.
Wyjazd planujemy w niedzielę 8 września 2019 roku o godz. 8.00 spod siedziby MOKSiR w Chełmku pl. Kilińskiego 3 (obok dworca PKP) powrót ok. godz. 17:00. Koszt wyjazdu 45 zł (transport, przewodnik, ubezpieczenie). Wpłaty można dokonywać na konto nr
50 8110 1023 2006 0317 6590 0001 w ABS Banku Spółdzielczym w Andrychowie
z dopiskiem Cieszyn. Zapisy, informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 601661771.
O udziale w wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Przydatne strony:


http://www.cieszyn.pl/?p=categoriesShow&iCategory=127


http://www.zamekcieszyn.pl/


https://instytutsztuki.us.edu.pl/


https://pl.wikipedia.org/wiki/Stary_Cmentarz_Żydowski_w_Cieszynie


http://www.cieszyn.pl/?p=categoriesShow&iCategory=2353