ludwiczuk baner male

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza na wystawę rzeźb i obiektów Daniela Ludwiczuka pt "Wyrodne Konfiguracje".

16 czerwca godz. 18:00

GALERIA EPICENTRUM Chełmek, Plac Kilińskiego 3, wstęp wolny!

 

Spotkanie w ramach cyklu „Słowa /dźwięki/ obrazy”
pod honorowym patronatem Andrzeja Skrzypińskiego
- Starosty Oświęcimskiego

Daniel Ludwiczuk urodził się w 1957 roku w Rabce Zdroju. Mieszka i pracuje na Podlasiu we wsi Kamianka koło Rzewuszek. Zajmuje się starymi technikami fotograficznymi, rzeźbą, instalacjami artystycznymi. Tworzywo rzeźbiarskie to stal, brąz, ceramika i inne. Uczestnik wielu plenerów artystycznych, między innymi w Skansenie w Kuligowie nad Bugiem, Bombaju w Indiach, Platerowie k. Rzewuszek, Nidzie w Litwie, Małej Biełozierce, Drohobyczu, Zaporożu, Szajanie w Ukrainie i w Ruskowie na Podlasiu. Brał udział w wystawach w Domu Kultury Siemiatyczach, Bułgarskim Instytucie Kultury w Warszawie, Galerii Miejskiej w Greena w Danii, Mińsku w Białorusi, Wielkim Nowogrodzie w Rosji, Arboretum w Bolestraszycach, Galerii Krainy Bugu w Skrzeszewie, w galerii "Zagubek" w Drohiczynie i innych. W przestrzeni publicznej rzeźby można zobaczyć w Chełmku na Śląsku, Bolestraszycach k. Przemyśla, w parku pałacowym w Międzyrzecu Podlaskim, w 15 gminach nadbużańskich od Mielnika nad Bugiem do wsi Garnek w powiecie Sokołów Podlaski . Współorganizator międzynarodowych plenerów artystycznych w Platerowie i Ruskowie. Współpracuje z Domem Kultury w Siemiatyczach, Arboretum w Bolestraszycach koło Przemyśla i Domem Kultury w Chełmku, Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wojnowie. Prowadzi warsztaty fotograficzne i ceramiczne.

 

WYRODNE KONFIGURACJE
Daniel Ludwiczuk jest twórcą wszechstronnym i nieustającym. Zaproszenie do wystawienniczego wnętrza w Galerii Domu Kultury w Chełmku potraktował jako wyborną okazję do ujawnienia rzeźb z kilku ostatnich lat. Zapełnił je osobliwymi formami z brązu, drewna, ceramiki i stali- statycznymi i kinetycznymi, wiszącymi, stojącymi, oscylującymi, drgającymi. Surowce połączył w nietypowe związki kształtów i relacji. Kolorowe ceramiki chwieją się jak pióropusze, patynowane wiedźmy prowokują do kolebania. Coś się wytrzeszcza, coś świeci. Coś wyliniało albo ma nadmierny nos.. Kury harcują akrobatycznie. Konfiguracje nieokiełznanych fantasmagorii otrzymały indywidualną dawkę realizmu nieszablonowego, a dynamicznego i abstrakcyjnie komicznego zarazem. Wyrodne zapętlenia zależności materiałów i skojarzeń nonszalancko wystawiają się na łup naszych mamideł i fantzji. Danielowe panoptikum  w Galerii Domu Kultury w Chełmku o „dziwności istnienia” napomina a w wirydarze pojęć i wyobraźni zaprasza.

Maria Daszko

 

folder pdf do pobrania--->

 

http://daniel-ludwiczuk.blogspot.com/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010078063850

https://www.instagram.com/danielludwiczuk/

 

 

ludwiczuk male