olo kiszkabaner maly10 20

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Chełmku zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Aleksandra -„Olo”- Kiszki oraz koncert duetu Bożeny Sikory - Mąsior (saksofon) oraz Artura Wypicha (fortepian)

link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=HJvSLa1-BdY

link do materiału:

http://moksir.chelmek.pl/aktualnosci/687-aleksander-olo-kiszka-malarstwo-realizacja-filmowaAleksander „Olo” Kiszka uzyskał w 1987 roku dyplom na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Od 1991 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Współzałożyciel Stowarzyszenia Artystów Sprzedajnych (SAS) w 1990 roku. Uprawia malarstwo, w tym sakralne, rzeźbę i metaloplastykę. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

Grażyna Buras-Chrostek o pracach Aleksandra Kiszki: „Charakterystyczny dla tej twórczości jest zarys, kontur, cień (...). Symboliczny aspekt obrazów podkreślony jest stosowaniem mieszanych technik i zredukowaniem gamy kolorystycznej do minimum.”

 

Bożena Sikora-Mąsior – saksofon
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wielokrotnie współpracowała z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, biorąc udział między innymi w Koncercie z okazji 85 rocznicy urodzin Krzysztofa Pendereckiego w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Jest również członkiem zespołu Happy Big Band, który współpracuje z polskimi artystami. Wzięła udział w projekcie Adama Sztaby #wdomuzagrane. Na co dzień nauczycielka saksofonu.

 

Artur Wypich - Pianista, kompozytor i aranżer ze Śląska.
Współpracował z wieloma artystami muzyki gospel z kraju i zza granicy (Gabi Gąsior, Holy Noise, DeoCentricity, Diana Droździel, Gospel Sound, Brian Fentress, Lisa Toussaint, Ruth Waldron, Wayne Ellington, Gospel Joy, ReGeneration) oraz z artystami polskiej sceny muzycznej (Agnieszka Adamczewska, Tulia, Krzysztof Antkowiak). Skomponował muzykę do autorskich tekstów repertuaru Katowickiego Chóru Gospel Sound, muzykę do widowiska muzyczno-baletowego „Dezydrata” w wykonaniu „Tota Anima Cantate” chóru Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Kard. Augusta Hlonda w Mysłowicach. We współpracy z Brianem Fentress skomponował i opracował aranżacje do albumu Brian Fentress feat. ReGeneration - „Lighthouse” oraz wziął udział w nagraniu Live CD/DVD z premiery tego albumu. Pomysłodawca i założyciel projektu/zespołu Tree of Sounds.

 

https://www.silesiakultura.pl/r/sztuki-wizualne/aleksander-olo-kiszka-malarstwo

 

https://www.youtube.com/watch?v=d_wtHs3AbR0

 

 olokiszka plakatmaly10 20