KONCERT NATA

PLAKAT NATA maly14 02

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza na koncert
Na scenie MOKSiR w ramach “Walentynkowego weekendu” 14 lutego 2020 roku o godz. 18.00 wystąpią lwowscy artyści - Nata Vakshynska & Eugeny.
Bilety w cenie 10 zł. Rezerwacja miejsc tel. 601661771 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W trakcie walentynkowego wieczoru przygotowaliśmy dla Państwa kilka miłych niespodzianek.

Muzycy tworzący projekt Nata Vakshynska & Eugeny, podążają własną twórczą drogą. Poszukując unikalnych brzmień i stylistyk, łączą tradycje wielu kultur. Ich sztuka, wyrastająca z pnia religii i kultury judaistycznej, nie jest jedynie próbą siegania do żydowskich tradycji muzycznych. To fuzja unikalnych stylistyk łączących dźwięki szofaru z brzmieniem akustycznej gitary, instrumentów perkusyjnych i elektronicznych efektów. Spoiwem bogatego instrumentarium jest wyjątkowa barwa i technika wokalna Naty Vakshynskiej. Duo przemierza Europę, tworząc muzyczne peformance. Ich koncerty są spektaklami o nieoczywistym przebiegu i niepowtarzalnej aurze i energii. Obok działalności scenicznej tworzą muzykę do klipów wideo, spektakli teatralnych, filmów, kreacji Brakhot - pieśni wykonywanych na podstawie tekstów biblijnych. Dźwięki starożytnego szofaru sprawiają, że ich muzyka jest zjawiskowa i wyznacza nową orbitę. Ich koncerty stają się performance dwóch osób, szybujących między wymiarami muzyki, wiary, tradycji i nowoczesności. Sami artyści mówią, że “...wydobywają z szofara więcej różnorodnych brzmień, niż ktokolwiek i kiedykolwiek przed nami. Nasze oryginalne kompozycje przenoszą ten instrument z dawnych czasów do świata współczesnego elektronicznego środowiska”.

Nata Vakshynska - vocal, perkusja, szofar, piszczałka;
Evgeny - autor muzyki, gitara, elektronika.

https://www.facebook.com/natalya.vakshynska
https://www.instagram.com/vakshynska/?hl=ru

Shine
https://youtu.be/DPt6L7l5B9o
Life
https://youtu.be/8Wpv0V2mczo
Eclipse
https://youtu.be/lN5ISGXNpC0
Creating the space
https://youtu.be/6Im7CVBnK74
Festival " Noc Kultury " ( Lublin )
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2364263943678525&id=100002848266526