wyjazd studyjny 93 03 19

"Zamki, poezja i opowieść o Dobrej Pani" - wizyta za Ziemi Cieszyńskiej.

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza do udziału w 93 wyjeździe studyjnym z cyklu "Szlakami dziedzictwa kulturowego Śląska, Zagłębia i Małopolski".
Udamy się wraz w Państwem na Ziemię Cieszyńską, by odwiedzić dwie wyjątkowe dla historii Śląska, miejscowości - Kończyce Małe i Kończyce Wielkie. Rozpoczniemy od wizyty w renesansowym zamku w Kończycach Małych. W dawnej rezydencji cieszyńskich rodów, odbędzie się spotkanie ze Zbigniewem Machejem.

Dzięki staraniom Stowarzyszenia "Rotunda" oraz pani Izabeli Brachaczek, znakomity gość prezentować będzie wiersze z bogatego poetyckiego dorobku. Podzieli się również przemyśleniami na temat tożsamości, pogranicza
i lokalnego dziedzictwa. Wybitny literat, tłumacz, animator kultury, dyplomata i wysokiej rangi urzędnik Funduszu Wyszehradzkiego, został w ostatnim czasie laureatem nagrody miesięcznika "Literatura na Świecie" za przekład zbioru "Pieśni duchowe" Georgiusa Tranocjusa. Dalszą część wieczoru poświęcimy na odwiedzanie kolejnych niezwykłych miejsc na turystycznym szlaku "Zamki nad Piotrówką". Zwiedzimy drewniany kościół pw. Świętego Michała Archanioła i zatrzymamy się przed pałacem, by wysłuchać opowieści o "Dobrej Pani" z Kończyc Wielkich, Gabrieli von Thun und Hohenstein.

Wyjazd planujemy w czwartek 14 marca 2019 roku o godz. 16.00 spod siedziby MOKSiR w Chełmku pl. Kilińskiego 3 (obok dworca PKP) powrót ok. 23. Koszt wyjazdu 45 zł (transport, bilety, ubezpieczenie).
Wpłaty można dokonywać na konto nr 50 8110 1023 2006 0317 6590 0001 w ABS Banku Spółdzielczym w Andrychowie
z dopiskiem Kończyce. Zapisy, informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 601661771.
O udziale w wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.