psn 01 2019

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza na XX Wiosenny Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej.

Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek dnia 8 marca 2019 r. o godz. 18.00 w Galerii "Epicentrum" w siedzibie MOKSiR w Chełmku przy Placu Kilińskiego 3.

To już XX odsłona WIOSENNEGO PRZEGLĄDU SZTUKI NIEPROFESJONALNEJ. Wydarzenie to skupia twórców z terenu kilku powiatów. Swoje dzieła każdego roku prezentuje nam ok 60 artystów z regionu. W ramach przeglądu corocznie pokazujemy ok 300 prac.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu!

Dodatkową atrakcją wernisażu w dniu 8 marca o godz. 18.00 będzie występ kabaretu "Czarna Rękawiczka"
Kabaret powstał w październiku 2011 roku przy działającym w Oświęcimskim Centrum Kultury Uniwersytecie III Wieku. Celem głównym Kabaretu była aktywizacja seniorów, rozwijanie ich pasji i realizacja scenicznych marzeń jej członków. Na początku Kabaret liczył 15 osób- pasjonatów sztuki estradowej, obecnie 20. Od początku szefem Kabaretu była Łucja Jurys, którą w 2018 roku zastąpiła Małgorzata Zakutyńska. Do dnia dzisiejszego miało miejsce 9 premier. Premiery odbywają się zazwyczaj jesienią podczas Oświęcimskiego Tygla Teatralnego. Kabaret korzysta z bogactwa klasyki kabaretu polskiego i polskiej muzyki rozrywkowej. W tworzeniu programów mają udział wszyscy uczestnicy. Kabaret „Czarna Rękawiczka” brał udział w licznych przeglądach teatralnych dla seniorów oraz uświetniał wiele imprez i uroczystości w Oświęcimiu oraz w miastach zaprzyjaźnionych z Oświęcimskim Uniwersytetem III Wieku.

POBIERZ KARTĘ UCZESTNICTWA