repertuar modul 05 23

„URATUJ DRZEWO”
13-14 MAJA 2023
(SOBOTA-NIEDZIELA)
Godz. 17:00

Reż. Iker Álvarez, Haizea Pastor
Gat.: Animacja/Familijny
Prod.: Belgia/Francja 2021
1 godz. 14 min.
od 6 lat
Bilet 16 zł
W lasach Pirenejów wciąż żyją ludzie pamiętający drzewa posiadające fantastyczne moce, które trudno sobie wyobrazić. Kiedy tylko wykiełkują ich nasiona pojawia się przy nich chochlik, który od teraz staje się ich nieodłącznym towarzyszem. Tak mówią legendy. Chochliki są niewidoczne dla dorosłych. Mogły je ujrzeć tylko dzieci żyjące w zgodzie z naturą. Dzieciaki pomagały chochlikom. Teraz chochlików i magicznych drzew jest coraz mniej.  Przed zagładą mogą je ocalić tylko dzieci, które znowu zbliżą się do natury. Odejdź od komputera - uratuj drzewo!

„BEZMIAR”
13-14 MAJA 2023
SOBOTA-NIEDZIELA
Godz. 19:00

Reż. Emanuele Crialese
Gat: Dramat
Produkcja: Włochy, Francja
1 godz.  37 min.
od 15 lat
Bilet 16 zł
napisy
Rzym, lata siedemdziesiąte XX wieku, czasy ważnych zmian społecznych i kulturalnych, pełne blasku i splendoru. Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego
z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Przeprowadzka ma wymiar słodko-gorzki. Chociaż rozpościerający się z najwyższego piętra widok na Rzym jest olśniewający, członkowie rodziny nie są sobie tak bliscy jak kiedyś. Clara i Felice nie są już zakochani, ale nie potrafią się rozstać. Dla Clary jej wyjątkowa relacja z trójką dzieci staje się ucieczką przed samotnością. Najstarsza córka, Adriana (11) korzysta z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna i zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem. Prowadzi to do rodzinę do krytycznego punktu.


"Super Futrzak ratuje świat"
20-21 maja 2023
godz. 17:00
sobota, niedziela

Reż. Joona Tena
Gat.: Familijny
Prod. Finlandia
1 godzina 30 min
dubbing/ od 7 lat      
bilet 16 zł
Super Futrzak to przytulaśna świnka morska, która postanawia wyruszyć na niebezpieczną misję. Bardzo chce pokazać, że nie jest zwykłym, domowym zwierzątkiem, który bezczynnie siedzi w klatce. Postanawia więc zrobić coś, co pomoże zbawić świat – uratować zagrożone wyginięciem pszczoły.

„JEZIORO SŁONE"
20-21 MAJA 2023
godz. 19:00
(sobota, niedziela)

Reż.  Katarzyna Rosłaniec
Gat.:  Dramat, Komedia
prod.  Polska, Szwecja 2023
1 godzina 47 min    
bilet 16 zł
Główna bohaterka tej historii – Helena (Katarzyna Butowtt) miała w życiu tylko jednego kochanka, swojego męża (Krzysztof Stelmaszyk). Zapewniał on jej erotyczne spełnienie, finansowe bezpieczeństwo. Mają troje dorosłych dzieci. Kiedy na jaw wychodzi, że mężczyzna ją oszukuje, a na horyzoncie pojawia się kariera w modelingu, Helena po raz pierwszy w życiu przejmuje kontrolę nad swoim życiem. Wszystko, co się dzieje, jest dla niej nowe, nieznane i ekscytujące. Chce go zdradzić? Chce się wyrwać spod jego dominacji? A może pragnie posmakować innego mężczyzny, tak jak inni chcą spróbować narkotyków? Najważniejsze dla niej jest pozostanie wierną samej sobie.