przystan poetycka w sieci10 20

Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną przygotowaliśmy wersję filmową wydarzenia. Zapraszamy do oglądania.

https://www.youtube.com/watch?v=rlO8wYCg2b8

 

„Przystań poetycka”
Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza w piątek 23 października 2020 o godz. 18:00 do udziału w wydarzeniu: „Przystań poetycka”. Spotkanie literackie będzie również uroczystym podsumowaniem projektu „Chełmek Fabryka ₋ miejsce, pamięć, kultura”. Na scenie ośrodka będziemy gościć poetów z Instytutu Mikołowskiego, Otwartej Pracowni i innych środowisk literackich.
Spotkanie jest częścią programu MOKSiR „Chełmek Fabryka ₋ miejsce, pamięć, kultura”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura ₋ Interwencje 2020”.


Joanna Oparek
Poetka, pisarka, dramatopisarka. Ur. 1967. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Opublikowała tomy poetyckie: „Po kostki w niebie”, „Czerwie”, „Berlin Porn”, powieści: „Mężczyzna z kodem kreskowym”, „Jesień w Nowym Jorku”, „Loża”.
Jest autorką dramatów „Projekt Ameryka”, „Wężowisko”, „Obcy. Tragedia grecka”, „Całe życie”. W 2018 była gościem Międzynarodowego Festiwalu Literackiego im. Czesława Miłosza i przewodniczącą Jury Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rafała Wojaczka. We współpracy z galerią Otwarta Pracownia tworzy niezależną scenę teatralną
w Krakowie oraz cykliczne wydarzenia łączące sztuki wizualne i literaturę. W 2020 roku książka jej autorstwa pt. „Mocne skóry, białe płótna”, wydana przez Instytut Mikołowski, została nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia.
https://kultura.onet.pl/ksiazki/15-nagroda-literacka-gdynia-mocne-skory-biale-plotna-joanny-oparek-z-nominacja-w/d9lhqb3

https://www.facebook.com/joanna.oparek.1

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Joanna+Oparek

https://www.miesiecznik.znak.com.pl/moi-mistrzowie-joanna-oparek/

 

Karina Stempel
Autorka książek poetyckich „Rok Drewnianego Konia” (Wrocław 2015),
„Noc w Nome” (Warszawa 2016) oraz „Wnioski z badań terenowych” (Mikołów 2019); redaktorka, tłumaczka, doktor nauk humanistycznych. Pisuje recenzje i eseje. Publikowała
w czasopismach papierowych i wirtualnych (m.in. w „Twórczości”, „FA-arcie”, „Afroncie”, „Frazie”, „Helikopterze”, „sZAFie”, Miesięczniku Społeczno-Kulturalnym „Kraków”, „Czasie Literatury”, „Bucovina Literară” i innych). Zawodowo zajmuje się książkami
i Rumunią.
https://www.poecipolscy.pl/poezja/prezentacja/karina-stempel/

https://opt-art.net/helikopter/3-2018/karina-stempel-cztery-wiersze/

http://magazyn-drobiazgi.pl/karina-stempel-wiersze/

https://www.facebook.com/Wnioski-z-badań-terenowych-105725367852845

 

Agata Cichy
(1965) Polonistka, poetka, aktorka Teatru Belfegor, performerka, pasjonatka malarstwa
i fotografii artystycznej. Urodzona w Bochni, od ponad 30 lat mieszka w Tychach. Animatorka kultury: autorka projektu Tyskiego Salonu Literacko-Kulturalnego (2014-2016), Salonu Słowa (2016-2019), Sceny Słowa (od 2019) pod auspicjami Teatru Małego; pomysłodawczyni i realizatorka audycji literacko-muzycznej LITERAMUZ w internetowym radiotychy24. (2014/2015). Publikowała w almanachach, czasopismach oraz pismach internetowych min. w „Afroncie”, w polsko-angielskim „Mega*Zine Lost &Found”, „Helikopterze”, „Interze”, „Frazie”, Śląskiej Strefie Gender i „Migotaniach” (debiut prozatorski). Laureatka ogólnopolskich i lokalnych konkursów poetyckich. Debiutowała albumem ekfraz „Uśmiech sennego słońca” (Wydawnictwo i Drukarnia Diecezjalna. Sandomierz 2013). W maju 2019 ukazał się jej tom poetycki „Piołun” (Instytut Mikołowski). Ostatnia publikacja w „111. Antologia Babińca Literackiego” - (2016-2019) (Fundacja Duży Format 2020).
Wieloletnia członki STK w Tychach oraz grupy artystycznej ThinkPinkGang z Wrocławia.
Jej prace malarskie, grafiki, fotografie i ekfrazy były prezentowane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.
https://opt-art.net/helikopter/11-2017/agata-cichy-siedem-wierszy/

http://www.instytutmikolowski.pl/agata-cichy-piolun1.php

https://www.facebook.com/agata.cichy.3

 

Bogdan Prejs
(Ur. w 1963). W pismach literackich obecny od 1984 roku (wiersze publikował m. in.
w: „Życiu Literackim”, „Tygodniku Kulturalnym”, „Śląsku”, „Tak i Nie”, „Non Stopie”, „Twórczości”, „Akcencie”, „Lampie”, „Ricie Baum”, „Blizie”, „Integracjach”, „Elewatorze”, „FA-arcie” i „Wyspie”).
Autor kilku arkuszy poetyckich oraz tomów: „sms do ludożerców” (2009), „ce ha” (2012), „’biernik” (2015), „objawy pierwotne” (2017) i „Nic więcej” (2018), w najbliższym czasie ukaże się „wanna na balkonie”. Wydał również m.in. „Subkultury młodzieżowe. Bunt nie przemija” (2005 i 2010). Mieszka w Mikołowie.
Więcej na:
www.bogdanprejs.pl.

http://www.instytutmikolowski.pl/bogdan-prejs.php

https://www.facebook.com/bogdan.prejs

 

Adam Magdoń
Pisarz i bloger, z wykształcenia politolog i specjalista od polityki społecznej. Debiutował
w 2011 roku powieścią „Wojny mroku” (horror/literatura wojenna). W roku 2017 ukazała
się powieść „RzeczpostApokaliptyczna Polska”(science-fiction/dystopia/sensacja). Obecnie kończy prace nad kolejną książką. Prowadzi również bloga Wróg Kapitalizmu, na łamach którego komentuje wydarzenia społeczne i polityczne zachodzące w Polsce oraz na świecie,
a także dzieli się swoimi przemyśleniami na różne tematy. Interesują go polityka i społeczeństwo, na łamach swojej twórczości stara się ukazać wizję ich rozwoju.
http://rzeczpostapokaliptycznapolska.blogspot.com/p/autor-adam-magdon-pisarz.html

https://www.facebook.com/adam.magdon.7

 

Katarzyna Miarczyńska - Kłeczek
Absolwentka pedagogiki na WSP TWP w Warszawie i Podyplomowego Studium Logopedii i Glottodydaktyki w Katowicach. Poetka związana z Chrzanowem, obecnie pracuje w Przedszkolu Terapeutycznym z dziećmi autystycznymi. Laureatka konkursów poetyckich, jej wiersze znalazły się w kilkunastu antologiach i czasopismach literackich. Debiutancki tomik „Na kocich łapach” ujrzał światło dzienne w 2007 roku. W 2016 roku pojawiły się „KATARYNKI”.
http://www.miarczynska.pl/

https://poecipolscy.pl/poezja/prezentacja/katarzyna-miarczynska/

https://www.facebook.com/katarzyna.miarczynska


Opracowanie graficzne plakatu i czołówki - Monika Madejczyk, MOKSiR w Chełmku.

 

przystan poetycka plakat przeniesione do sieci10 20