kino modul3 06 19

„PANDA I BANDA”
I Animacja I Dla dzieci I 90 min I Rosja, USA I
8, 9 CZERWCA (sobota, niedziela)
godz. 17:00 I bilet: 12 zł
Reż.: Natalya Nilova
Pewien niedoświadczony bocian dostarcza małą pandę pod niewłaściwe drzwi. Grupa przyjaciół: niedźwiedź, łoś, tygrys
i królik stają przed wyzwaniem dostarczenia pandy do jej prawdziwego domu, po drugiej stronie ogromnej pustyni. Wyprawa dostarczy im masy przygód i stanie się próbą ich przyjaźni.

„NIEDOBRANI”
I Komedia romantyczna I od 15 lat I 125 min I USA I
8, 9 CZERWCA (sobota, niedziela)
godz. 19:00 I bilet: 12 zł
Reż.: Jonathan Levine
Fred nie jest typem amanta. Potargana broda, kilka zbędnych kilogramów i ciuchy z liceum nie czynią go ikoną stylu. Niewyparzony język i specyficzne poczucie humoru utrudniają zawrotną karierę. Charlotte jest jego zupełnym przeciwieństwem. Piękna, ambitna
i powściągliwa przebojem zdobywa polityczne szczyty i mogłaby mieć każdego mężczyznę, gdyby tylko znalazła czas na życie prywatne. Gdy bezrobotny i spłukany Fred Flarsky spotyka po latach swą dawną nianię i miłość z dzieciństwa Sekretarz Stanu Charlotte Field, wydaje się, że nie ma na świecie bardziej niedobranej pary. A jednak coś iskrzy. I to na tyle intensywnie, że Charlotte wbrew protestom doradców, zatrudnia Freda jako autora swych przemówień. Facet ma dobre pióro, jeszcze lepsze serce, ale w wielkim świecie porusza się jak słoń w składzie porcelany. Ona zaś właśnie ogłasza swą kandydaturę na stanowisko prezydenta. Konkurenci już zacierają ręce, bo Fred z pewnością zaprzepaści jej karierę. Chyba, że świat zobaczy w nim to, co dostrzegła ona…

 „TOLKIEN”
I Biograficzny | Dramat I 112 min I USA I
15, 16 CZERWCA (sobota, niedziela)
godz. 19:00 I bilet: 12 zł
Reż.: Dome Karukoski
„Tolkien” ukazuje kluczowe lata z życia młodego pisarza, który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem, gdzie odnajduje przyjaźń, miłość i artystyczną inspirację wśród innych podobnych sobie indywidualistów. Gdy wybucha I wojna światowa, przetrwanie „braterstwa” staje pod znakiem zapytania, a zdobyte doświadczenia inspirują Tolkiena do napisania słynnego cyklu powieści o „Władcy pierścieni”.

„PASKUDY. UGLYDOLLS”
I Animacja | Komedia | Przygodowy I 87 min I USA I
29, 30 CZERWCA (sobota, niedziela)
godz. 17:00 I bilet: 12 zł
Reż.: Kelly Asbury
Paskudy są miłe, bystre i życzliwe, ale nietypowa uroda wyklucza je ze świata pięknych lalek, które mają nieść radość dzieciom. Pogodzone z losem wiodą spokojny żywot w położonej na uboczu mieścinie Uglyville. Dla małej zadziornej Moxy to jednak za mało.Ona pragnie poznać świat i zrozumieć, dlaczego Paskudom nie dane jest trafiać do rąk dzieciaków. Razem z grupą przyjaciół przedostaje się do skostniałego, pełnego reguł miasta lalek idealnych. Wszystko tu jest eleganckie, symetryczne, ale zimne i pozbawione uroku. Czy poczucie humoru i niespożyta energia Moxy może to zmienić i udowodnić, że nie trzeba być idealnym, by być wspaniałym?! Czy Paskudy mają szansę spełnić swoje marzenie i nieść radość dzieciom? No raczej, bo przecież paskudne jest cudne!

„GLORIA BELL”
I Dramat | Komedia | Romans I 102 min I USA, Chile I
29, 30 CZERWCA (sobota, niedziela)
godz. 19:00 I bilet: 12 zł
Reż.: Sebastián Lelio
Gloria żyje pełnią życia, a przynajmniej każdego dnia bardzo się stara. Jej dorosłe dzieci mają dla niej coraz mniej czasu, a były mąż znajduje młodszą partnerkę, ale Gloria ciągle liczy na to, że w jej życiu pojawią się jeszcze fajerwerki. Kiedy w jednym z klubów nocnych poznaje Arnolda, nowy romans rozbudza w niej nadzieje na przyszłość. I choć życie trzyma w zanadrzu jeszcze niejedną niespodziankę, to Gloria nie zamierza obrażać się na swój los.

Zapowiedź na lipiec 2019:

„ALADYN”
I Musical | Przygodowy | Baśń I 102 min I USA, Chile I
6, 7 LIPCA (sobota, niedziela)
godz. 17:00 I bilet: 12 zł
Reż.: Guy Ritchie
Młody chłopak, Aladyn, żyje na ulicach wielkiego miasta. Pewnego dnia zakochuje się w księżniczce Dżasminie. Nie może jednak nawet myśleć o jej poślubieniu, dopóki sam nie zostanie księciem. Los sprzyja Aladynowi. Bohater znajduje zaklętą lampę i uwalnia z niej tajemniczego ducha, Dżina. Ten zgadza się spełnić trzy życzenia chłopca, który pozwolił mu wydostać się z zamknięcia. I wydawałoby się, że wszystko potoczy się gładko, ale na drodze do spełnienia marzeń Aladyna stoi jeszcze Dżafar, wiecznie knujący sługus Sułtana, ojca Dżasminy.

„AGENT KOT”
I Animacja | Komedia I 85 min I Belgia, Niemcy I
13, 14 LIPCA (sobota, niedziela)
godz. 17:00 I bilet: 12 zł
Reż.: Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein
Kotka Roxi marzy o tym, by zostać agentką i brać udział w sekretnych misjach. Szansa na to pojawia się, kiedy w okolicy jej domu dochodzi do zuchwałych kradzieży, a sama Roxi dość przypadkowo zostaje wciągnięta w kryminalną intrygę. Na przekór kłopotom postanawia jednak wziąć sprawy w swoje pazurki
i schwytać rabusiów. Szczęśliwie, nie jest sama, bo na swojej drodze spotyka brawurową ekipę pomocników. W ten sposób szeregi samozwańczych „detektywów” zasilają: wyszczekany pies Elvis, który niejednemu dał w kość, osioł Eustachy – mistrz kamuflażu o cyrkowych wręcz zdolnościach oraz neurotyczny kogut Ferdek – niezrównany i lekko niezrównoważony specjalista w dziedzinie ucieczek z kurnika. Wszyscy oni łączą siły w walce ze złem i ruszają tropem bandytów. Coś jednak idzie nie tak i to nasi bohaterowie zostają… uznani za szajkę złodziei! Ścigani przez policję, „agenci ściśle fajni” zrobią wszystko, by złapać przestępców i oczyścić swoje dobre imię.