kino iluzja repertuar 05 19

„DUMBO”
DUBBING
4, 5 MAJA
(sobota, niedziela)
godz. 17:00
bilet 12 zł
Reżyseria: Tim Burton
Produkcja: USA
Gatunek: Familijny
2 godz. 10 min

Dumbo" to aktorska adaptacja ukochanej przez widzów animacji Disneya. Jest to poruszająca opowieść o sile rodziny i marzeń, oraz o tym, jak cenną wartością może być odmienność. Właściciel podupadającego cyrku (Danny DeVito) zatrudnia byłego artystę, Holta Farriera (Colin Farrell) do opieki nad nowonarodzonym słonikiem, wyśmiewanym z powodu ogromnych uszu. Kiedy jednak okazuje się, że Dumbo potrafi latać, cyrk zaczyna odnosić niezwykłe sukcesy. Bohaterowie na swojej drodze spotykają rzutkiego przedsiębiorcę V.A. Vandevere'a (Michael Keaton), który chce uczynić słonia główną atrakcją niesamowitego parku rozrywki o nazwie Dreamland. Dumbo odnosi tam spektakularne sukcesy, występując u boku zjawiskowej mistrzyni akrobacji, Colette Marchant (Eva Green). Sielanka trwa do czasu, kiedy Holt odkrywa, że pod magiczną powłoką Dreamlandu kryją się mroczne sekrety.

„FAWORYTA”
NAPISY
11, 12 MAJA
(sobota, niedziela)
godz. 19:00
bilet 12 zł
Reżyseria: Jorgos Lantimos
Produkcja: Irlandia,
USA, Wielka Brytania
Gatunek: Biograficzny,
Historyczny
1 godz. 59 min

Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (nagrodzona Oscarem Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (nagrodzona Oscarem Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze.

„PRAZIOMEK”
DUBBING
18, 19 MAJA
(sobota, niedziela)
godz. 17:00
bilet 12 zł
Reżyseria: Chris Butler
Produkcja: Kanada, USA
Gatunek: Animacja, Komedia
1 godz. 35 min

Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. W każdym razie za takiego sam się uważa. Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego obywatela wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot - brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą. Łowca przygód po przybyciu na miejsce dokona dwóch niezwykłych odkryć! Po pierwsze: zaproszenie było podstępem. Po drugie: jego autor to... niestety tego nie możemy zdradzić. Razem z nim Sir Lionel wyrusza w dalszą pełną przygód podroż, by dokonać odkrycia znacznie większego niż kiedykolwiek mógł pomarzyć!

„IRON SKY. INWAZJA”
NAPISY
18, 19 MAJA
(sobota, niedziela)
godz. 19:00
bilet 12 zł
Reżyseria: Timo Vuorensola
Produkcja: Belgia, Finlandia,
Niemcy
Gatunek: Komedia, Akcja,
Sci-Fi
1 godz. 30 min

Mija 20 lat od chwili, gdy inwazja kosmicznych nazistów doszczętnie zrujnowała Ziemię. Niedobitki ludzkości, które przetrwały nuklearną zagładę, opuściły planetę i znalazły schronienie w byłej bazie wroga na Księżycu. Wciąż jednak jest dla nich nadzieja. Okazuje się, że głęboko pod powierzchnią zniszczonej Ziemi znajduje się coś, co może uratować świat. Sprawę postanawia zbadać grupa śmiałków. Podczas wyprawy do wnętrza planety bohaterowie odkryją zdumiewającą prawdę, stojącą za powstaniem gatunku ludzkiego. Przyjdzie im też walczyć z sekretnym Towarzystwem Vril, pradawną rasą Reptilian i kontrolowaną przez nich armią dinozaurów.

„AVENGERS: KONIEC GRY”
DUBBING
25, 26 MAJA
(sobota, niedziela)
godz. 18:00
bilet 12 zł
Reżyseria: Anthony Russo,
Joe Russo
Produkcja: USA
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
3 godz. 2 min

Po niszczycielskich wydarzeniach, które spowodował Thanos w filmie Avengers: Wojna bez granic, ocalali członkowie Najpotężniejszej Drużyny na Ziemi muszą użyć całej swojej mocy, by pokonać boga z Tytana.
Sprawy na naszej planecie wyglądają naprawdę posępnie. Kiedy potęga Kamieni Nieskończoności zniszczyła połowę populacji, Thanos pozostawił Avengers w ruinie. Nie mając czasu na przeżycie żałoby i pogodzenie się ze stratą, Czarna Wdowa, Thor, Kapitan Ameryka i Bruce Banner muszą wytrzymać i zgromadzić ocalałych członków spośród najpotężniejszych herosów na Ziemi, a także skorzystać z usług Kapitan Marvel.
Razem będą musieli odnaleźć sposób na sprowadzenie swoich rozgromionych sojuszników i pokonanie Szalonego Tytana. W przeciwnym wypadku zmierzą się z pozbawioną nadziei egzystencją...